DoctoR-ToNY - Portali


Besoj se do te kaloni mire ne Forum
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi

ChatBox Live Score QuizBox

Get your own Chat Box! Go Large!

Get Your Own Quiz!, More Quizzes
Tema Fundit
» free full hentai movie free full hentai movie download
DoctoR-ToNY - Portali Icon_minitimeTue Aug 02, 2011 12:13 pm nga Vizitor

» Opowiadania erotyczne
DoctoR-ToNY - Portali Icon_minitimeMon Aug 01, 2011 12:47 am nga Vizitor

» x-Hack hack you
DoctoR-ToNY - Portali Icon_minitimeSun Jul 31, 2011 11:12 am nga Vizitor

» Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote
DoctoR-ToNY - Portali Icon_minitimeWed Nov 18, 2009 1:23 pm nga ardianii

» Shqip Mesenger RISI
DoctoR-ToNY - Portali Icon_minitimeWed Jan 28, 2009 4:46 am nga prenki

Top 5 softwaret
Image Hosting by Picoodle.com Internet explorer Image Hosting by Picoodle.com Mozilla FirefoxImage Hosting by Picoodle.com Apple Safari Image Hosting by Picoodle.comOpea 9 Image Hosting by Picoodle.com Google Chrome
Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote
DoctoR-ToNY - Portali Icon_minitimeWed Nov 18, 2009 1:23 pm nga ardianii
Loja me e mir ne RK

www.mbreteriterilindjes.com

Loje mesjetare e luajtur ne rolin multiplayer. Ne kete loje falas shikoni personazhin tuaj te zhvillohet ne nje komunitet. Zanatci,Luftetar, Fermer, Princ, Anetar Keshilli, Ambasador, tregetar, Hajdut, Murg, Kryetar Bashkie, Drejtues i Principates ose akoma edhe barman etj....


Mjel lopen tende ne agim,shit grurin tend ne dreke,hiq nga fronti Princin mbasdite dhe kalo neten i pire ne rruge.
Njė ditė e bukur dhe e qetė nė Mbretėritė e Rilindjes...


Kjo loje numeron mbi 254716 LOJTAR TE AKTIVIZUAR ne te gjithe Europen.

Mbreteria e Arberit u hap ne 16.01.2009 pas shume bisedimeve me adminet qe ndertuan kete loje.

Kjo loje luhet ne 25 gjuhe te ndryshme te Europes, midis te cileve eshte dhe gjuha Shqipe.

Mbreteria e Arberit numeron 390 lojtar, Mbreteria e Serbise 580 lojtar, Mbreteria e Greqise 9400 lojtar, Mbreteria e Turqiae 8700 lojtar. Mbreteria me e madhe eshte mbreteria e Frances me mbi 50.000 lojtar.

Vraponi trima dhe trimeresha koha nuk pret se Turqit, Greket, Serbet, Bullgaret, po vijne dhe Arberia me Skenderbeun ne krye ka nevoj per juPer fillestaret


1. Kliko tek adresa: http://www.mbreteriterilindjes.com

2. Kliko ku lexon Regjistrohu

Pasi aktivizon accountin nepermjet emailit ke te drejte te futesh ne loje.


Shpjegimi se si mund te luash:

Mireserdhet ne Mbreterite e Rilindjes!
Me siguri po sorrollatesh neper qytet , i humbur dhe pa ditur cfare te besh.
Mos harro qe cdo njeri mundohet tė tė ndihmoje sa me shume , pasi ti dhe cdo njeri tjeter nevojitesh per ta bere Mbreterine e Arberit sa me te fuqishme!
Ngjarjet ne Mbreterite e Rilindjes ndodhin ne 3 vende kryesore : Ne forum , taverne edhe ne bashki, prandaj mos harro ti vizitosh te treja!
USHQIMI
Patjter do e kesh vene re qe ne statusin tend lart thote qe je shume i uritur.
Ne menyre qe te jesh ngopesh duhet te hash 2 HP per dite.(Psh misri ka 1 HP , ndaj duhet te hash 2 misra ne dite qe te ngopesh , ose te hash nje buke qe ka 2 HP.)
1)Te hash ne shtepi
Kur regjistrohesh , ti automatikisht ke 2 buke ne canten(inventarin)tend.
Kliko te une-->Invetnari im dhe do shikosh 2 buke.Kliko butonin perdor per ta ngrene njeren nga ato.
2)Te hash neper taverna
Kliko te Qyteti --> Taverna dhe vizito cilendo te duash.Mundohu te zgjedhesh nje taverne me njerez brenda, te cilet mund edhe te ndihmojne.
Pasi te futesh ne taverne kliko ikonen e pjates , dhe te del menuja.
Zgjidh ushqimin qe mund te jete ose buke ose miser.Sa te jesh liveli 0 tavernen perdore vetem per buke , dhe jo per birra.


TREGU
Para se te filloj , sa te jesh liveli 0 mos bli asnje gje tjeter pervec Bukes dhe Misrit.Gjerat e tjera skane pse te duhen.
Zgjidh buken ose misrin me te lire. Pasi ti kesh futur ne shporte , bliji dhe pas 10 min do te te shfaqen ne inventarin tend.
Kjo gje behet jo vetem per buken por edhe produkte te tjera ,por sic thame , ato skane cte duhen derisa te vesh liveli 1.PUNA
Ne menyre qe te vesh liveli 1 ty te duhen 90 leke dhe 5 pike reputacioni.Ekzistojne 4 vende ku mund te punosh sa te jesh liveli 0:
1)Miniera
Ky eshte vendi me i mire nqs ti po punon per te mbledhur leke.
Shko te jashte qytetit-->Punet-->miniera
Miniera normalisht te paguan 16 leke.8 i merr ne fillim te javes dhe 8 ne fund te saj.
2)Puno per lojtaret e tjere
Shko te qyteti-->Bashkia-->Oferta pune
Nuk eshte e thene qe te kete gjithmone oferta pune!
Keto oferta vihen nga lojtare te tjere , dhe po pranove ti do punosh per ata.
Rrogat nuk mund te jene me te uleta se 12 , por nuk lejohen as nen 15.
Pra nqs ti e ve rrogen nen 15 denohesh nga ligji.
Disa punė kerkojne dhe pike force apo inteligjence.Ti ke 0 pike ne te dyja , ndaj nuk mund te punosh ne ato pune qe kerkojne kushte te tilla.
Pasi te kesh aplikuar per punen duhet te presesh 10 minuta per te pare nese ai lojtar te pranoi apo jo.
3)Pune me paga minimale
Kjo eshte nqs je i deshperuar per te gjetur pune.
Nqs nuk gjen pune ne asnje nga keto lart , puno ketu.
Detyrat qe mund te te vihen jane te ndryshme dhe nryshojne nga dita ne dite.Normalisht keto rroga jane midis 6 dhe 8.Kjo rroge vjen 6 leke ne fillim te javes dhe 2 ne fund te javes.
4)Te punosh per kishen
Ne kishe mund te behen shume pune!
Njera nga keto eshte te punosh per kishen.Duke bere keshtu ti merr 5 leke dhe 1 pike reputacioni(Per te kaluar liveli 1 ty te duhen 5 te tilla).
Nje pune tjeter qe mund te besh eshte edhe lypja.Une nuk do te ta sugjeroja kete gje.Duke lypur , ti mund te marresh ose mund te mos marresh leke + qe nga lypja humbet nje pike repi.
Kjo varet nese ndonje lojtar tjeter i jep leke kishes.
Piket e reputacionit dhe piket e fames
Piket e reputacionit merren duke punuar ne kishe.
Nje menyre tjeter per te marre piket e reputacionit jane piket e besimit , qe mund te te japin lojtaret e tjere.Kur je liveli 0 , lojtaret e tjere mund te te japin deri ne 3 pike besimi.Une sugjeroj te shkosh neper taverna , ku mund te gjesh lojtare te tjere qe mund te te japin pike.
Per te kaluar liveli 1 ty te duhen 5 pike reputacioni , ndaj nqs merr 3 pike besimi nga lojtaret e tjere , duhet vetem te punosh 2 here ne kishe.
TE FTUARIT TUAJ
Nese fton ndonje mik ne Mbreterine e Arberit thuaj qe tek sponzori i tij te ve emrin e personazhit tuaj ne menyre qe ju te fitoni 10 leket e merituar sepse me kete veper ju e ndihmoni Mbreterine. Ne rast se nuk keni sponsor atehere si sponsor vendosni emrin e accountit tuaj ne kete menyre fitoni 10 leke.
dhe keshtu per cdo mik tuajin te ftuar ne Mbreteri do fitoni 10 lek.
KALIMI I NIVELIT
Para se te kalosh liveli 1 , duhet te dish ca fushe do te zgjedhesh!
Per kete pyet bashkiakun e qytetit , pasi nevojat per fushe ndryshojne nga dita dites.
1)Fushe me perime (Jane me te thjeshtat qe mund te fillosh)
2)Fushe me grure
3)Fushe me miser
-------------------------------
(Keto 3 te tjerat kerkojne me shume leke)
4)Fushe me lope
5)Fushe me dele
6)Fushe me derra
Per te kaluar liveli ik te Qyteti-->Siniskalit-->Tako sekretarin
Pasi te kesh aplikuar per te kaluar livel , do te te zbriten 90 leke ,dhe dites tjeter iken liveli 1.

RREGULLAT ELEMENTARE

- Ndalohet rreptesisht qe te hapesh me shume se nje llogari nga I njejti PC apo IP Adress, nese behet kjo shkelje e kesaj rregulle do denohesh nga gjykata apo nga vete adminet e lojes
- Per cdo gje qe futni ne treg per shitje se pari shikoni tek bashkia cmimet e lejuara pastaj
veja cmimin sepse edhe per ket denohesh nga bashkia me gjobat e caktuara.

Komentet: 0
Mobiles News
DoctoR-ToNY - Portali Icon_minitimeFri Sep 26, 2008 6:38 pm nga Doctor-TonY
Edhe njė Samsung me tetė megapiksela DoctoR-ToNY - Portali F.0926053916200_m
Duket se tetė megapikselat tek celularėt e Samsungut janė bėrė rezolucion standard, sepse pas modelit i8510 ėshtė paraqitur edhe njė tjetėr me kamerė tė kualitetit tė njėjtė.
Celulari i kompanisė Samsung ėshtė i dizajnit rrėshqitės dhe quhet M8800 Pixon, derisa specifikat e tij janė shumė interesante, por edhe nga pak tė pazakonta.

Pikėsėpari, nė tė gjendet ekrani i ndjeshėm nė prekje me rezolucion prej 400x240 piksela, qė na shtyn tė mendojmė se bėhet fjalė pėr njė telefon tė menēur (smartphone), mirėpo Samsung nė tė ka integruar sistemin e saj operativ standard.

DoctoR-ToNY - Portali Samsung

Mundėsitė tjera janė tė avancuara: HSDPA, GPS, FM radio dhe mundėsia e zgjerimit tė memories me anė tė microSD kartelave. Ajo ēfarė mungon ėshtė vetėm Wi-Fi.
Kur tė mendojmė mė mirė, kjo nuk ėshtė edhe aq e pakuptimtė: shumė shfrytėzues kanė dėshirė tė kanė telefon tė fuqishėm, por telefonat e menēur janė tepėr tė komplikuar pėr pėrdorim.

Ēmimi i pritur i pajisjes e cila do tė duhej tė paraqitej nė treg nė muajin nėntor ėshtė rreth 550 euro.

Komentet: 11
Te rejat nga rajoni,vendi
DoctoR-ToNY - Portali Icon_minitimeFri Dec 12, 2008 3:28 pm nga Doctor-TonY
Te rejat

Komentet: 2
Te rejat nga rrjetet kabllore KOSOVARE
DoctoR-ToNY - Portali Icon_minitimeFri Nov 07, 2008 1:11 pm nga Doctor-TonY
Te rejat nga rjetet kabllor IPKO,Kujtesa etj....DoctoR-ToNY - Portali F.1031091331716_m

Komentet: 3
Te rejat nga Automobilat Me te Populluar
DoctoR-ToNY - Portali Icon_minitimeThu Sep 25, 2008 11:36 am nga Doctor-TonY
Ferrari 250 GTO automjeti mė i shtrenjtė nė botė DoctoR-ToNY - Portali F.0923045202189_m
Pasi qė pėr transaksion janė shpenzuar 17.5 milionė funte, rreth 22 milionė euro, automjeti i vjetėr i Ferrarit 250 GTO ėshtė bėrė edhe automjeti i paguar mė sė shtrenjti nė botė.
Ferrari ka prodhuar modelin 250 GTO vetėm nė 39 njėsi nė periudhėn prej vitit 1962 deri nė 1964. Automjeti ėshtė punuar pėr nevoja tė garimit nė kampionatin GT tė FIA-s.

Pronari i automjetit mė tė shtrenjtė nė botė ėshtė blerėsi anglez i cili e ka shfrytėzuar tė drejtėn e tij tė ankandit pėr fshehtėsi dhe ka vendosur tė mbetet - anonim.

DoctoR-ToNY - Portali Ferratigto1

Ēmimi i ri rekord prej 22 milionė eurosh pėr njė automjet e ka kaluar pėr dy herė ēmimin rekord pėr njė Ferrari. Nė fakt, rekorderi i deritashėm Ferrari California Spyder nė muajin maj tė kėtij viti ėshtė shitur pėr ‘vetėm’ 6.8 milionė euro.

Komentet: 8
Ekran nga Dell me rezolucion interesant
DoctoR-ToNY - Portali Icon_minitimeFri Nov 14, 2008 4:03 pm nga Doctor-TonY
DoctoR-ToNY - Portali F.1111144012509_mEkran nga Dell me rezolucion interesant


Si mund tė jetė rezolucioni interesant, pyesni? Epo, thjesht: jemi mėsuar me ekranet me diagonale prej 23, 24 e 27 inē me rezolucion 1.920 x 1.080, apo madje ata prej 30 inēėsh me rezolucion 2.560 x 1.600. Ekrani i ri LCD nga Dell sjell disa risi nė kėtė drejtim.
Nė fakt, Dell SP2309 ėshtė ekran LCD me diagonale prej 23 inē dhe QWGA rezolucion prej 2.048 x 1.152 piksela. Edhe pse kjo ėshtė vetėm pak mė i madh se 1.920 x 1.080, sigurisht do tė intrigojė ata pėr tė cilėt diagonalja prej 27 e 30 inē ėshtė tepėr e madhe, e tė cilėt dėshirojnė tė shfrytėzojnė secilin inē tė ekranit tė tyre 23 inēėsh.

Specifikat tjera janė shumė tė mira: kontrast prej 80.000:1, koha e pėrgjigjes dy milisekonda, kamerė tė integruar uebi me rezolucion prej dy megapikselash si dhe hyrjet VGA/DVI/HDMI.

Nuk dihet saktėsisht se kur kjo pajisje do tė paraqitet nė treg, por do tė duhej shumė shpejt, derisa ēmimi do tė duhej t'i jetė rreth 420 dollarė amerikanė.


Komentet: 0
Windows Software News
DoctoR-ToNY - Portali Icon_minitimeFri Nov 07, 2008 1:15 pm nga Doctor-TonY
Te rejat nga Windows XP,vista etj etj ......

Komentet: 3
Vizitoni Romėn antike nė Google Earth
DoctoR-ToNY - Portali Icon_minitimeFri Nov 14, 2008 3:57 pm nga Doctor-TonY
DoctoR-ToNY - Portali F.1113134309964_m
Vizitoni Romėn antike nė Google Earth
Edhe pse satelitėt e sotėm nuk mund tė na shfaqin pamjen e Romės nga viti 320 para Krishtit, inxhinierėt e kompanisė Google janė munduar tė krijojnė njė simulim tredimensional tė Romės antike. Edhe atė shumė me sukses, do tė shtonim.
Kjo shtojcė e Google Earth ėshtė emėruar “Ancient Rome 3-D” dhe ofron paraqitje tė plotė tredimensionale tė Romės antike nė periudhėn e fuqisė sė saj mė tė madhe – 320 vite para Krishtit.

Tė gjithė vizitorėt e kėtij simulimi mund tė fluturojnė mbi qytet dhe tė zmadhojnė e hulumtojnė ēfarėdo ndėrtese tė asaj kohė, si Koloseumin, Forumin, Circus Maximusin dhe tė tjera.

Nė secilėn prej ndėrtesave shfrytėzuesit i pret edhe njė dritare pop-up me informata tė detajuara historike, tė cilat i kanė shkruar historianėt qė kanė qenė pjesėmarrės tė kėtij projekti.


Komentet: 0
Hakerėt kosovarė sulmojnė Serbinė
DoctoR-ToNY - Portali Icon_minitimeMon Aug 18, 2008 4:37 pm nga KattZ.=)
Hakerėt kosovarė sulmojnė Serbinė

DoctoR-ToNY - Portali F.0818044948396_m

Hakerėt e Kosovės kanė sulmuar njė agjenci serbe tė lajmeve nga Leskovci, ka bėrė tė ditur agjencia Beta. Sipas kėsaj agjencie, hakerėt kosovarė kanė sulmuar faqen e agjencisė “Jugoress” – ku kanė vendosur mbishkrimin “Vriteni Karaxhiqin, arrestojeni Mlladiqin”.

Drejtoresha e agjencisė Jugpress, Ljiljana Stojanoviq ka thėnė se ky ishte sulmi i tretė me radhė brenda 24 orėve tė fundit. Sipas saj, tė dielėn, hakerėt kosovarė e kanė sulmuar ueb-faqen e agjencisė, duke vendosur mbishkrimin “Republika e Kosovės” dhe fotografitė e kryeministrit Hashim Thaēi nė shoqėri tė sekretares amerikane tė Shtetit, Condoleezza Rice dhe presidentit amerikan, George Bush.

Njė pėrmbajtje e ngjashme, kohė mė parė, ėshtė parė edhe nė ueb-faqen zyrtare tė Mistrisė sė Bujqėsisė tė Serbisė.

Stojanoviq kishte arritur tė ringjallte ueb-faqen e saj, mirėpo mė pastaj kishte qenė nė qendėr tė sulmit tė hakerėve turq, ndėrkaq tė hėnėn sėrish tė atyre nga Kosova.


Komentet: 32
Google News
DoctoR-ToNY - Portali Icon_minitimeThu Sep 25, 2008 11:28 am nga Doctor-TonY
Lajmet nga ana e GOOGLE

Komentet: 2
Me shiku shpejtesin e Internetit ne PC tande
DoctoR-ToNY - Portali Icon_minitimeThu Sep 18, 2008 2:33 pm nga €nDrIn
www.beocity.com

Komentet: 0
Sony tėrheq 440.000 laptopė nga tregu
DoctoR-ToNY - Portali Icon_minitimeFri Sep 05, 2008 5:19 pm nga albateamhacker2
[img]DoctoR-ToNY - Portali F_090510[/img]

Sony tėrheq 440.000 laptopė nga tregu
Na duket pak e pabesueshme qė kohė pas kohė ndonjė prodhues pėrkundėr faktit qė investon miliarda nė prodhimin e pajisjeve tė tyre ka probleme me to. I fundit me radhė ėshtė gjiganti i industrisė elektronike Sony.Nėse rastėsisht jeni pronar i ndonjėrit prej laptopėve tė Sonyt tė serisė Vaio TZ, tė prodhuar nė mes muajit maj 2007 dhe korrik 2008, dijeni se jeni njė ndėr “fatlumėt” tė cilėve Sony do t’ua zėvendėsojė laptopin pėr njė tjetėr tė ri.

Nė fakt, pas 209 padive tė pronarėve tė modeleve tė laptopit tė pėrmendur se nxehen aq shumė sa qė kanė shkaktuar djegie te njė numėr i caktuar, Sony ka vendosur tė tėrheq nga tregu 440.000 laptopė.

Siē lajmėrojnė nė taborin zyrtar tė prodhuesit, lidhjet kabllore nė mėnyrė jokualitative nė mes shtėpizės dhe ekranit tė pajisjes mund tė sjellin deri tek nxehja e tyre, e lėshime tė ngjashme janė vėrejtur edhe brenda lidhjeve nė vet ekranin e laptopit.

Problemet e reja tė kompanisė Sony vijnė afėrsisht dy vjet pasi qė kompania ėshtė dashur qė nė mėnyrė masive tė tėrheqė bateritė e integruara nė bateritė e laptopėve, tė cilat kanė sjellė deri tek djegia e pajisjeve.

www.sony.com

Komentet: 0
Statistikat
Forumi ka 87 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri Afrimi

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 470 artikuj v 173 temat
Kush ėshtė nė linjė
1 Pėrdorues nė Linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 1 vizitor

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 13 mė Wed Aug 11, 2010 11:41 am
Partneret
Image Hosting by Picoodle.com http://bigcrew1.freeforums.org/ Image Hosting by Picoodle.comhttp://www.rht-crew.ws /Image Hosting by Picoodle.comhttp://kook.altervista.org/forum/index.php

Image Hosting by Picoodle.comwww.pzhg-crew.com Image Hosting by Picoodle.com www.kalomir.com AST-Crew.INFO www.ast-crew.infoImage Hosting by Picoodle.com http://mitrohack.altervista.org/forum/Image Hosting by Picoodle.com www.albkings.comImage Hosting by Picoodle.com www.dst-crew.com