DoctoR-ToNY
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DoctoR-ToNY

Besoj se do te kaloni mire ne Forum
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi
Tema Fundit
» free full hentai movie free full hentai movie download
Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Icon_minitimeTue Aug 02, 2011 12:13 pm nga Vizitor

» Opowiadania erotyczne
Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Icon_minitimeMon Aug 01, 2011 12:47 am nga Vizitor

» x-Hack hack you
Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Icon_minitimeSun Jul 31, 2011 11:12 am nga Vizitor

» Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote
Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Icon_minitimeWed Nov 18, 2009 1:23 pm nga ardianii

» Shqip Mesenger RISI
Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Icon_minitimeWed Jan 28, 2009 4:46 am nga prenki

Top posters
Doctor-TonY (285)
Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Vote_lcapTe rejat nga Automobilat Me te Populluar Voting_barTe rejat nga Automobilat Me te Populluar Vote_rcap 
KattZ.=) (125)
Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Vote_lcapTe rejat nga Automobilat Me te Populluar Voting_barTe rejat nga Automobilat Me te Populluar Vote_rcap 
prenki (23)
Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Vote_lcapTe rejat nga Automobilat Me te Populluar Voting_barTe rejat nga Automobilat Me te Populluar Vote_rcap 
niki (19)
Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Vote_lcapTe rejat nga Automobilat Me te Populluar Voting_barTe rejat nga Automobilat Me te Populluar Vote_rcap 
€nDrIn (10)
Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Vote_lcapTe rejat nga Automobilat Me te Populluar Voting_barTe rejat nga Automobilat Me te Populluar Vote_rcap 
albateamhacker2 (7)
Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Vote_lcapTe rejat nga Automobilat Me te Populluar Voting_barTe rejat nga Automobilat Me te Populluar Vote_rcap 
GuttaaaA`Ss (5)
Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Vote_lcapTe rejat nga Automobilat Me te Populluar Voting_barTe rejat nga Automobilat Me te Populluar Vote_rcap 
caki027 (2)
Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Vote_lcapTe rejat nga Automobilat Me te Populluar Voting_barTe rejat nga Automobilat Me te Populluar Vote_rcap 
alban (2)
Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Vote_lcapTe rejat nga Automobilat Me te Populluar Voting_barTe rejat nga Automobilat Me te Populluar Vote_rcap 
Ibish_sakica (1)
Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Vote_lcapTe rejat nga Automobilat Me te Populluar Voting_barTe rejat nga Automobilat Me te Populluar Vote_rcap 
Kush ėshtė nė linjė
1 Pėrdorues nė Linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 1 vizitor

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 13 mė Wed Aug 11, 2010 11:41 am
Statistikat
Forumi ka 87 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri Afrimi

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 470 artikuj v 173 temat
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
May 2021
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
CalendarCalendar
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Powered by:Doctor-TonY
Powered by:Doctor-TonY 2008

 

 Te rejat nga Automobilat Me te Populluar

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Doctor-TonY
The WebMaster
The WebMaster
Doctor-TonY

Numri i postimeve : 285
Join date : 15/08/2008
Location : Perpara Prizrenit :D

Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Empty
MesazhTitulli: Ferrari 250 GTO automjeti mė i shtrenjtė nė botė   Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Icon_minitimeThu Sep 25, 2008 11:37 am

Ferrari 250 GTO automjeti mė i shtrenjtė nė botė Te rejat nga Automobilat Me te Populluar F.0923045202189_m
Pasi qė pėr transaksion janė shpenzuar 17.5 milionė funte, rreth 22 milionė euro, automjeti i vjetėr i Ferrarit 250 GTO ėshtė bėrė edhe automjeti i paguar mė sė shtrenjti nė botė.
Ferrari ka prodhuar modelin 250 GTO vetėm nė 39 njėsi nė periudhėn prej vitit 1962 deri nė 1964. Automjeti ėshtė punuar pėr nevoja tė garimit nė kampionatin GT tė FIA-s.

Pronari i automjetit mė tė shtrenjtė nė botė ėshtė blerėsi anglez i cili e ka shfrytėzuar tė drejtėn e tij tė ankandit pėr fshehtėsi dhe ka vendosur tė mbetet - anonim.

Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Ferratigto1

Ēmimi i ri rekord prej 22 milionė eurosh pėr njė automjet e ka kaluar pėr dy herė ēmimin rekord pėr njė Ferrari. Nė fakt, rekorderi i deritashėm Ferrari California Spyder nė muajin maj tė kėtij viti ėshtė shitur pėr ‘vetėm’ 6.8 milionė euro.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://doctor-tony.albanianforum.net
Doctor-TonY
The WebMaster
The WebMaster
Doctor-TonY

Numri i postimeve : 285
Join date : 15/08/2008
Location : Perpara Prizrenit :D

Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Empty
MesazhTitulli: Nė platformėn e IQ-sė tre automjete tė reja   Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Icon_minitimeSun Sep 28, 2008 3:49 pm

Te rejat nga Automobilat Me te Populluar F.0923022614692_m Nė platformėn e IQ-sė tre automjete tė reja
Pėr ultrakompaktin e ri IQ, qė ėshtė automjeti mė i vogėl me katėr ulėse, Toyota ka zhvilluar njė platformė tė re. Tani japonezėt paralajmėrojnė se me synim tė uljes sė shpenzimeve do ta shfrytėzojnė atė edhe pėr tre modele tė reja.
Automjeti i parė i cili do tė shfrytėzojė arkitekturėn e platformės sė re do tė jetė gjenerata e re e Yaris e cila do tė paraqitet rreth vitit 2011. Atė do ta pėrcjellė versioni hibrid e automjetit tė njėjtė, e nė Toyota pėrmendin edhe automjetin me shtatė ulėse i cili do tė duket si modeli i ri Insight nga prodhuesi Honda.

Duhet tė pranohet se Toyota nė platformėn e re ka ndėrtuar njė varg inovacionesh tė cilat kanė kushtuar para tė majme, nga diferenciali i lėvizur para motorit pėr hir tė hapėsirės mė tė madhe nė enterier deri tek rezervari mė i hollė i vendosur nėn ulėset e pasagjerėve.

Megjithatė, japonezėt besojnė se investimi i madh do tė duhej tu kthehej gjatė kohės sė ciklit prodhues tė gjeneratės IQ, nė tė mirė tė Toyotas dhe blerėsve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://doctor-tony.albanianforum.net
Doctor-TonY
The WebMaster
The WebMaster
Doctor-TonY

Numri i postimeve : 285
Join date : 15/08/2008
Location : Perpara Prizrenit :D

Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Empty
MesazhTitulli: Porsche fillon paraqitjen e Panameras   Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Icon_minitimeSun Sep 28, 2008 3:51 pm

Te rejat nga Automobilat Me te Populluar F.0916040356776_m Porsche fillon paraqitjen e Panameras
Edhe pse kanė mbetur edhe disa muaj deri tek paraqitja zyrtare e limuzinės Panamera nga Porsche, prodhuesi nga Shtutgarti ka vendosur qė sot tė filloj me fushatėn e marketingut.
Edhe pse gjatė vitit tė fundit kemi parė mė shumė fotografi spiune tė Panameras sesa foto skandaloze tė pop kėngėtares Britney Spears, qė ėshtė njė masė e madhe e fotografive, megjithatė na gėzon njoftimi i parė zyrtar nga Porsche.

Dorėn nė zemėr, fotografia nga Shtutgarti nuk zbulon asgjė qė nuk e kemi ditur mė parė, pėrveē se korniza e ndriēimit do tė jetė nė formė tė pikės me drita ditore LED.

Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Porsche_panamera

Automjeti mė sė hershmi do tė duhej tė paraqitej nė mesin e vitit 2009, e nė fillim do tė pajiset njė numėr i motorėve V8 me turbo-mbushės dhe atmosferik me benzinė dhe njė me benzinė mė i dobėt V6.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://doctor-tony.albanianforum.net
Doctor-TonY
The WebMaster
The WebMaster
Doctor-TonY

Numri i postimeve : 285
Join date : 15/08/2008
Location : Perpara Prizrenit :D

Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Empty
MesazhTitulli: BMW punon nė super-automjetin ekologjik   Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Icon_minitimeFri Nov 07, 2008 12:59 pm

BMW punon nė super-automjetin ekologjik Ekologjia dhe performansat super-sportive nuk qėndrojnė mė sė miri nė tė njėjtėn fjali. Mirėpo bavarezėt nuk pajtohen me kėtė.
Burimet e portalit Autocar pohojnė se nė BMW janė duke pėrgatitur njė automjet tė ri super-sportiv i cili do tė trashėgonte modelin M1 tė shuar sė moti. Konceptin nė zhvillim e sipėr bavarezėt gjoja e quajnė - super-automjeti revolucionar i gjelbėr.

Dizajni i automjetit tė ri gjoja do tė duhej tė jetė i inspiruar nė konceptin M1 Hommage Concept. Ai do tė duhej tė futet nė lėvizje nga motori trelitėrsh biturbo me gjashtė cilindra.

Prodhuesi gjerman pret qė shpenzimet dhe emetimi i CO2 tė jetė nė nivelin e limuzinės sė Serisė 5. Kursimin do tė duhej ta sigurojnė sistemi i frenimit rigjenerativ, pėrshpejtimi i drejtpėrdrejtė, teknologjia start-stop, djegia e drejtpėrdrejtė, e madje edhe sistemi i energjisė kinetike KERS tė cilėn BMW e zhvillon pėr bolidin e vet nė Formula 1.

Automjeti supozohet se do tė duhej tė del nė shitje deri nė vitin 2012Te rejat nga Automobilat Me te Populluar F.1029025004242_m
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://doctor-tony.albanianforum.net
Doctor-TonY
The WebMaster
The WebMaster
Doctor-TonY

Numri i postimeve : 285
Join date : 15/08/2008
Location : Perpara Prizrenit :D

Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Empty
MesazhTitulli: Citroėn paraqiti modelin C1 tė ripėrpunuar   Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Icon_minitimeFri Nov 07, 2008 1:00 pm

Citroėn paraqiti modelin C1 tė ripėrpunuar
Ardhmėria e automjeteve tė vogla tė qytetit ėshtė padyshim e mirė, prandaj nuk duhet tė habitemi qė, vetėm tri vite pas paraqitjes, prodhuesi francez Citroėn ka vendosur tė ripėrpunoj modelin e tij mė tė vogėl - C1.
C1 i ri ėshtė bėrė me maskė mė atraktive dhe rrjet tė kromuar tė ftohėsit si dhe me mbrojtėsit mė tė theksuar tė pėrparmė e tė prapmė.

Nė brendėsi automjeti ėshtė punuar me materiale mė kualitative dhe paket mė tė pasuruar tė pajisjeve.

Francezėt kanė pėrpunuar edhe motorin njėlitėrsh, i cili tani emeton vetėm 108 gramė CO2 pėr kilometėr, qė ėshtė mė sė paku nė klasėn e tij, dhe kalon njėqind kilometra me diē mė shumė se katėr litra karburant.
Te rejat nga Automobilat Me te Populluar F.1104045458914_m
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://doctor-tony.albanianforum.net
Doctor-TonY
The WebMaster
The WebMaster
Doctor-TonY

Numri i postimeve : 285
Join date : 15/08/2008
Location : Perpara Prizrenit :D

Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Empty
MesazhTitulli: Mercedes blen motorė nga BMW?   Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Icon_minitimeFri Nov 07, 2008 1:02 pm

Te rejat nga Automobilat Me te Populluar F.1028024801435_m

Mercedes blen motorė nga BMW?
BMW ėshtė nė bisedime me disa prodhues tjerė tė automjeteve pėr shitjen e motorėve dhe marsheve tė tij, e mė interesantja ėshtė se nė mesin e tyre gjendet edhe Mercedes.
Klaus Draeger, njeriu i parė pėr zhvillim i BMW-sė, ka vėrtetuar se bisedimet pėr licencim janė nė vazhdim e sipėr, edhe pse nuk ka dashur tė flasė se pėr cilėt motorė bėhet fjalė.

Njė prej kandidatėve ėshtė motori i ri V12 i cili do tė fillojė tė integrohet nė Serie 7. Mercedesi, natyrisht, do ta vendoste nė S-class dhe Maybach.

Edhe pse “huazimi” i teknologjisė, motorėve dhe platformave sot ėshtė njė gjė krejt e rėndomtė nė industrinė e automjeteve, kjo do tė jetė hera e parė qė dy rivalėt e mėdhenj gjermanė realizojnė njė formė tė kėtillė tė bashkėpunimit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://doctor-tony.albanianforum.net
Doctor-TonY
The WebMaster
The WebMaster
Doctor-TonY

Numri i postimeve : 285
Join date : 15/08/2008
Location : Perpara Prizrenit :D

Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Empty
MesazhTitulli: VW punon automjetin edhe mė tė vogėl se Up!   Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Icon_minitimeFri Nov 07, 2008 1:03 pm

VW punon automjetin edhe mė tė vogėl se Up!
Besnikėria e prodhuesit gjerman Volkswagen nga automjeteve ultra-kompakte ka filluar tė merr pėrmasa tė gjėra.
Pas treshes konceptuale tė serisė Up! tė paraqitur vitin e kaluar - Up!, Space up! dhe Space up! Blue, nė Volkswagen tani gjoja thonė se janė duke punuar edhe nė njė model mė tė vogėl i cili do tė pėrballet drejtpėrdrejt me atė Smart fortwo.

Si edhe Smart-i, edhe Volkswageni mė i vogėl do tė duhej tė kishte vetėm dy ulėse, mirėpo mungesa e hapėsirės do tė kompensohej me ekonominė tė cilėn nuk e hasim pėrditė. Paralajmėrimet e para thonė se automjeti i vockėl do tė duhej qė nė mesatare tė shpenzojė gjithsej dy litra karburant nė njėqind kilometra.

Sipas shkrimeve nga “Auto, Motor und Sport”, Volkswageni mė i vogėl do tė duhej tė ndėrtohej nė platformėn e atij Up!, derisa pėr ta futur nė lėvizje do tė bėhej pėrgjegjės motori njėlitėrsh me naftė, me tre cilindra dhe 50 KF.

Up! i parė do tė duhej qė nė treg tė paraqitet gjatė vitit 2010, derisa modelet tjera, pėrfshirė edhe kėtė paraqitjen mė tė vogėl, do tė paraqiten diē mė vonė.
Te rejat nga Automobilat Me te Populluar F.1107125244322_m
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://doctor-tony.albanianforum.net
Doctor-TonY
The WebMaster
The WebMaster
Doctor-TonY

Numri i postimeve : 285
Join date : 15/08/2008
Location : Perpara Prizrenit :D

Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Empty
MesazhTitulli: Audi i ri Q5 fitoi ēmimin "Timoni i Artė"   Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Icon_minitimeFri Nov 14, 2008 3:44 pm

Te rejat nga Automobilat Me te Populluar F.1110011627483_m
Ende nuk ka arritur nė treg, e veēmė e ka fituar ēmimin e parė. Gazeta gjermane "Bild am Sonntag" e ka shpallur Audin e ri Q5 si automjetin mė tė mirė nė klasėn e automjeteve sportive tė kėtij viti, duke ia ndarė ēmimin "Timoni i Artė". Audi Q5 ka fituar nė konkurrencė tė fuqishme dhe me kėtė e ka pėrsėritur suksesin e vitit tė kaluar tė modelit Audi A4.
Anėtarėt e jurisė sė "Timonit tė Artė", e cila ėshtė e pėrbėrė nga persona tė njohur, ekspertė pėr teknikė dhe profesionistė nga garat rally, kanė pasur edhe njė rast qė edhe kėtė vit t'i nėnshtrojnė automjetet kandidate sipas testeve dhe kushteve tė tyre.

Audi Q5 ka arritur qė t'ua mbush mendjen jo vetėm me ulėset e tij komode dhe madhėsinė, por edhe me sjelljen nė vozitje dhe variabilitet. Ai po ashtu ka marrė nota tė larta pėr dizajnin e brendshėm dhe tė jashtėm. Teknikėt nė pėrbėrjen e jurisė veēanėrisht kanė lavdėruar lehtėsinė e servisimit tė Q5 dhe ekologjinė e tij.
"Timoni i Artė" ndahet qė nga viti 1975 pėr automjetet mė tė mira tė vitit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://doctor-tony.albanianforum.net
Doctor-TonY
The WebMaster
The WebMaster
Doctor-TonY

Numri i postimeve : 285
Join date : 15/08/2008
Location : Perpara Prizrenit :D

Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Empty
MesazhTitulli: Re: Te rejat nga Automobilat Me te Populluar   Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Icon_minitimeFri Nov 14, 2008 4:06 pm

FinalistėtTe rejat nga Automobilat Me te Populluar F.1111113335271_m


pėr automjetin e vitit


Janė pėrzgjedhur finalistėt pėr ndarjen e titullit "Automjeti evropian i vitit 2009".


Pesėdhjetė gazetarė nga 23 shtete evropiane kanė pėrzgjedhur automjetet finaliste pėr titullin "Automjeti evropian i vitit 2009", i cili ndahet qė nga viti 1964.

Nė listė janė: Fiat 500, Ford Mondeo, Kia Cee“d, Mazda2, Mercedes C class, Nissan Qashqai dhe Peugeot 308.

Fituesi do tė bėhet i njohur mė 19 nėntor, derisa bartėsit e deritanishėm tė titullit janė:

1964 Rover 2000

1965 Austin 1800

1966 Renault 16

1967 Fiat 124

1968 NSU Ro 80

1969 Peugeot 504

1970 Fiat 128

1971 Citroėn GS

1972 Fiat 127

1973 Audi 80

1974 Mercedes 450S

1975 Citroėn CX

1976 Simca 1307-1308

1977 Rover 3500

1978 Porsche 928

1979 Simca-Chrysler Horizon

1980 Lancia Delta

1981 Ford Escort

1982 Renault 9

1983 Audi 100

1984 Fiat Uno

1985 Opel Kadett

1986 Ford Scorpio

1987 Opel Omega

1988 Peugeot 405

1989 Fiat Tipo

1990 Citroėn XM

1991 Renault Clio

1992 Volkswagen Golf

1993 Nissan Micra

1994 Ford Mondeo

1995 Fiat Punto

1996 Fiat Bravo/Brava

1997 Renault Mégane Scénic

1998 Alfa Romeo 156

1999 Ford Focus

2000 Toyota Yaris

2001 Alfa Romeo 147

2002 Peugeot 307

2003 Renault Mégane

2004 Fiat Panda

2005 Toyota Prius

2006 Renault Clio

2007 Ford S-Max

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://doctor-tony.albanianforum.net
Sponsored content
Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Empty
MesazhTitulli: Re: Te rejat nga Automobilat Me te Populluar   Te rejat nga Automobilat Me te Populluar Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Te rejat nga Automobilat Me te Populluar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
DoctoR-ToNY :: Diskutime Shoqėrore :: Interneti dhe Teknologjia-
Kėrce tek: