DoctoR-ToNY
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DoctoR-ToNY

Besoj se do te kaloni mire ne Forum
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi
Tema Fundit
» free full hentai movie free full hentai movie download
Vizitoni Romėn antike nė Google Earth Icon_minitimeTue Aug 02, 2011 12:13 pm nga Vizitor

» Opowiadania erotyczne
Vizitoni Romėn antike nė Google Earth Icon_minitimeMon Aug 01, 2011 12:47 am nga Vizitor

» x-Hack hack you
Vizitoni Romėn antike nė Google Earth Icon_minitimeSun Jul 31, 2011 11:12 am nga Vizitor

» Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote
Vizitoni Romėn antike nė Google Earth Icon_minitimeWed Nov 18, 2009 1:23 pm nga ardianii

» Shqip Mesenger RISI
Vizitoni Romėn antike nė Google Earth Icon_minitimeWed Jan 28, 2009 4:46 am nga prenki

Top posters
Doctor-TonY (285)
Vizitoni Romėn antike nė Google Earth Vote_lcapVizitoni Romėn antike nė Google Earth Voting_barVizitoni Romėn antike nė Google Earth Vote_rcap 
KattZ.=) (125)
Vizitoni Romėn antike nė Google Earth Vote_lcapVizitoni Romėn antike nė Google Earth Voting_barVizitoni Romėn antike nė Google Earth Vote_rcap 
prenki (23)
Vizitoni Romėn antike nė Google Earth Vote_lcapVizitoni Romėn antike nė Google Earth Voting_barVizitoni Romėn antike nė Google Earth Vote_rcap 
niki (19)
Vizitoni Romėn antike nė Google Earth Vote_lcapVizitoni Romėn antike nė Google Earth Voting_barVizitoni Romėn antike nė Google Earth Vote_rcap 
€nDrIn (10)
Vizitoni Romėn antike nė Google Earth Vote_lcapVizitoni Romėn antike nė Google Earth Voting_barVizitoni Romėn antike nė Google Earth Vote_rcap 
albateamhacker2 (7)
Vizitoni Romėn antike nė Google Earth Vote_lcapVizitoni Romėn antike nė Google Earth Voting_barVizitoni Romėn antike nė Google Earth Vote_rcap 
GuttaaaA`Ss (5)
Vizitoni Romėn antike nė Google Earth Vote_lcapVizitoni Romėn antike nė Google Earth Voting_barVizitoni Romėn antike nė Google Earth Vote_rcap 
caki027 (2)
Vizitoni Romėn antike nė Google Earth Vote_lcapVizitoni Romėn antike nė Google Earth Voting_barVizitoni Romėn antike nė Google Earth Vote_rcap 
alban (2)
Vizitoni Romėn antike nė Google Earth Vote_lcapVizitoni Romėn antike nė Google Earth Voting_barVizitoni Romėn antike nė Google Earth Vote_rcap 
Ibish_sakica (1)
Vizitoni Romėn antike nė Google Earth Vote_lcapVizitoni Romėn antike nė Google Earth Voting_barVizitoni Romėn antike nė Google Earth Vote_rcap 
Kush ėshtė nė linjė
2 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 2 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 13 mė Wed Aug 11, 2010 11:41 am
Statistikat
Forumi ka 87 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri Afrimi

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 470 artikuj v 173 temat
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
May 2021
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
CalendarCalendar
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Powered by:Doctor-TonY
Powered by:Doctor-TonY 2008

 

 Vizitoni Romėn antike nė Google Earth

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Doctor-TonY
The WebMaster
The WebMaster
Doctor-TonY

Numri i postimeve : 285
Join date : 15/08/2008
Location : Perpara Prizrenit :D

Vizitoni Romėn antike nė Google Earth Empty
MesazhTitulli: Vizitoni Romėn antike nė Google Earth   Vizitoni Romėn antike nė Google Earth Icon_minitimeFri Nov 14, 2008 3:57 pm

Vizitoni Romėn antike nė Google Earth F.1113134309964_m
Vizitoni Romėn antike nė Google Earth
Edhe pse satelitėt e sotėm nuk mund tė na shfaqin pamjen e Romės nga viti 320 para Krishtit, inxhinierėt e kompanisė Google janė munduar tė krijojnė njė simulim tredimensional tė Romės antike. Edhe atė shumė me sukses, do tė shtonim.
Kjo shtojcė e Google Earth ėshtė emėruar “Ancient Rome 3-D” dhe ofron paraqitje tė plotė tredimensionale tė Romės antike nė periudhėn e fuqisė sė saj mė tė madhe – 320 vite para Krishtit.

Tė gjithė vizitorėt e kėtij simulimi mund tė fluturojnė mbi qytet dhe tė zmadhojnė e hulumtojnė ēfarėdo ndėrtese tė asaj kohė, si Koloseumin, Forumin, Circus Maximusin dhe tė tjera.

Nė secilėn prej ndėrtesave shfrytėzuesit i pret edhe njė dritare pop-up me informata tė detajuara historike, tė cilat i kanė shkruar historianėt qė kanė qenė pjesėmarrės tė kėtij projekti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://doctor-tony.albanianforum.net
 
Vizitoni Romėn antike nė Google Earth
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
DoctoR-ToNY :: Diskutime Shoqėrore :: Interneti dhe Teknologjia-
Kėrce tek: