DoctoR-ToNY
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DoctoR-ToNY

Besoj se do te kaloni mire ne Forum
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi
Tema Fundit
» free full hentai movie free full hentai movie download
Te rejat nga rajoni,vendi Icon_minitimeTue Aug 02, 2011 12:13 pm nga Vizitor

» Opowiadania erotyczne
Te rejat nga rajoni,vendi Icon_minitimeMon Aug 01, 2011 12:47 am nga Vizitor

» x-Hack hack you
Te rejat nga rajoni,vendi Icon_minitimeSun Jul 31, 2011 11:12 am nga Vizitor

» Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote
Te rejat nga rajoni,vendi Icon_minitimeWed Nov 18, 2009 1:23 pm nga ardianii

» Shqip Mesenger RISI
Te rejat nga rajoni,vendi Icon_minitimeWed Jan 28, 2009 4:46 am nga prenki

Top posters
Doctor-TonY (285)
Te rejat nga rajoni,vendi Vote_lcapTe rejat nga rajoni,vendi Voting_barTe rejat nga rajoni,vendi Vote_rcap 
KattZ.=) (125)
Te rejat nga rajoni,vendi Vote_lcapTe rejat nga rajoni,vendi Voting_barTe rejat nga rajoni,vendi Vote_rcap 
prenki (23)
Te rejat nga rajoni,vendi Vote_lcapTe rejat nga rajoni,vendi Voting_barTe rejat nga rajoni,vendi Vote_rcap 
niki (19)
Te rejat nga rajoni,vendi Vote_lcapTe rejat nga rajoni,vendi Voting_barTe rejat nga rajoni,vendi Vote_rcap 
€nDrIn (10)
Te rejat nga rajoni,vendi Vote_lcapTe rejat nga rajoni,vendi Voting_barTe rejat nga rajoni,vendi Vote_rcap 
albateamhacker2 (7)
Te rejat nga rajoni,vendi Vote_lcapTe rejat nga rajoni,vendi Voting_barTe rejat nga rajoni,vendi Vote_rcap 
GuttaaaA`Ss (5)
Te rejat nga rajoni,vendi Vote_lcapTe rejat nga rajoni,vendi Voting_barTe rejat nga rajoni,vendi Vote_rcap 
caki027 (2)
Te rejat nga rajoni,vendi Vote_lcapTe rejat nga rajoni,vendi Voting_barTe rejat nga rajoni,vendi Vote_rcap 
alban (2)
Te rejat nga rajoni,vendi Vote_lcapTe rejat nga rajoni,vendi Voting_barTe rejat nga rajoni,vendi Vote_rcap 
Ibish_sakica (1)
Te rejat nga rajoni,vendi Vote_lcapTe rejat nga rajoni,vendi Voting_barTe rejat nga rajoni,vendi Vote_rcap 
Kush ėshtė nė linjė
1 Pėrdorues nė Linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 1 vizitor

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 13 mė Wed Aug 11, 2010 11:41 am
Statistikat
Forumi ka 87 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri Afrimi

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 470 artikuj v 173 temat
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
May 2021
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
CalendarCalendar
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Powered by:Doctor-TonY
Powered by:Doctor-TonY 2008

 

 Te rejat nga rajoni,vendi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Doctor-TonY
The WebMaster
The WebMaster
Doctor-TonY

Numri i postimeve : 285
Join date : 15/08/2008
Location : Perpara Prizrenit :D

Te rejat nga rajoni,vendi Empty
MesazhTitulli: Te rejat nga rajoni,vendi   Te rejat nga rajoni,vendi Icon_minitimeFri Dec 12, 2008 3:28 pm

Te rejat
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://doctor-tony.albanianforum.net
Doctor-TonY
The WebMaster
The WebMaster
Doctor-TonY

Numri i postimeve : 285
Join date : 15/08/2008
Location : Perpara Prizrenit :D

Te rejat nga rajoni,vendi Empty
MesazhTitulli: Vala: Vikendet gratis pėr prepaid   Te rejat nga rajoni,vendi Icon_minitimeFri Dec 12, 2008 3:30 pm

Te rejat nga rajoni,vendi F.1212222835281_m
Operatori publik mobil Vala ka lansuar nė treg shėrbimin e vet mė tė ri, “Vikendi 1 euro”, pėr tė gjithė konsumatorėt me parapagim (prepaid).
Pėr tė pasur qasje nė kėtė shėrbim, konsumatori i Valas duhet tė dėrgoj njė SMS - tė zbrazėt - nė numrin e shkurtuar 557, i cili do tė kushtojė vetėm 1 euro.

Mė pas, konsumatorit i kthehet konfirmimi pėr aktivizimin e shėrbimit, gjė qė do tė thotė se prej atij momenti, tė gjitha thirrjet do tė jenė falas vetėm brenda rrjetit Vala, gjatė tėrė vikendit.

Ky shėrbim – siē bėhet e ditur nė njė komunikatė tė kėtij operatori - do tė fillojė sė aplikuari, ēdo tė premte pas mesnatės (ora 00:00) dhe do tė pėrfundojė tė dielėn nė ora 23:59.

Operatori Vala, gjithashtu ka lansuar edhe shėrbimin Conference call, pėr tė gjithė konsumatorėt e vet postpaid.

Kjo do tė thotė, qė konsumatori nė tė njėjtėn kohė mund tė realizojė dy thirrje dhe tė gjithė mund tė inkuadrohen nė tė njėjtėn bisedė. Thirrjet tarifohen nė atė mėnyrė qė origjinuesi i thirrjes merr pėrsipėr shpenzimet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://doctor-tony.albanianforum.net
Doctor-TonY
The WebMaster
The WebMaster
Doctor-TonY

Numri i postimeve : 285
Join date : 15/08/2008
Location : Perpara Prizrenit :D

Te rejat nga rajoni,vendi Empty
MesazhTitulli: Biznesi pėrshėndet uljen e tatimeve   Te rejat nga rajoni,vendi Icon_minitimeFri Dec 12, 2008 3:31 pm

Ky ndryshim, i cili favorizon tėrheqjen e investimeve tė jashtme dhe fuqizimin e biznesit tė brendshėm, ėshtė pėrshėndetur nga ana e drejtuesve tė organizatave biznesore dhe vetė biznesit, tė cilėt kanė theksuar se ulja e tatimeve ndikon drejtpėrsėdrejti nė zgjerimin e biznesit, investime te reja dhe hapjen e vendeve tė reja tė punės.
Parlamenti i Kosovės ka votuar sot edhe dy projektligje tė tjera qė i hapin rrugė tėrheqjes sė investimeve tė jashtme, projektligjin pėr tatimin nė tė ardhurat e korporatave apo tatimin nė fitim, i cili ėshtė ulur nga 20 nė 10 pėrqind si dhe projektligjin pėr tė ardhurat personale, i cili po ashtu e heq nga skema tatimimin prej 20 pėrqind pėr tė ardhurat personale, duke lėnė nė fuqi vetėm shkallėn prej 10 pėrqind.

Kėto dy ligje ishin pjesė e pakos pėr uljen e kėtyre tatimeve dhe ngritjen e Tatimit mbi Vlerėn e Shtuar, TVSH, e cila pritet tė kompensoj tė hyrat nė buxhetin e Kosovės nga rėnja e tė ardhurave prej uljes sė dy tatimeve.

“ Miratimi i reformave tė politikave tatimore ėshtė edhe njė tentative pėr tė ju mundėsuar bizneseve dhe atyre qė dėshriojnė tė investojnė nė Kosovės njė mundėsi mė tė mirė pėr zhvillimin e aktiviteteve tė tyre. Ėshtė njė hap i guxmshėm dhe inkurajus pėr tė ndėrrmarrė kėtė hapa qė barazojnė tatimet me disa vende nė regjion ”,, tha kryetari i Aleancės Kosovare tė Biznesit, Agim Shahini.

Sipas tij, ende nė fushėn e ndryshimeve tė politikave fiskale dhe tregare, qeveria e Kosovės ende ka punė pėr tė bėrė.

“ Ende mbetet nė fuqi dogana nė shumė paisje dhe lėndė tė parė, qė janė tė destinuara pėr prodhimi. Gjithashtu duhet tė rregullohet dhe TVSH, e cila nuk duhet tė paguhet nė kufi, por duhet tė bartet nė brendėsi”, tha Shahini.
Opozita nė Parlamentin e Kosovės, ka kritikuar qeverinė pėr kėtė ndryshim tė skemės tatimore, duke thėnė se ajo godet shtresat e varfėra.

‘ Ishte njė kritikė vetėm sa pėr tė thėnė qė po flasim ndonjė gjė. Ky propozim ka qenė shumė i hershėm, biles edhe nė kohėn qė kjo opozitė ka qenė nė pushtet. Por kjo qeveri e mori kėtė hap”, vlerėsoi Shahini./Telegrafi/

Te rejat nga rajoni,vendi F.1212134544444_m
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://doctor-tony.albanianforum.net
Sponsored content
Te rejat nga rajoni,vendi Empty
MesazhTitulli: Re: Te rejat nga rajoni,vendi   Te rejat nga rajoni,vendi Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Te rejat nga rajoni,vendi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
DoctoR-ToNY :: Diskutime Shoqėrore :: Interneti dhe Teknologjia-
Kėrce tek: